Harjoitusajat

HARJOITUSAJAT 1.8. alkaen toukokuun 2018 loppuun saakka alla olevassa aikataulussa. Joulun ajan aikataulut ajalle 20.12.2018-13.1.2019 sekä kesäkauden aikataulut ilmoitetaan erikseen.

Varaamme oikeuden tuntimuutoksiin.

                • Aikataulut alkaen 1.8.2018

 

Klo Ma Ti Ke To Pe LA SU
6:30-7:30 Open Gym WOD Open Gym WOD
 9:00-10:00
 9:30-10:00 Kuntonyrkkeily
10-11:00  WOD  WOD WOD WOD WOD/soutuspinni Open D
11-12:00  MammaWOD WOD Open D
12-13:00 Painonnosto
 15:00-15:30  soutuspinni
 15:15-16:15 WOD  Kp-75 – vuoro  soutuspinni
16:15-17:15 WOD  WOD WOD WOD/

Superkids

 soutuspinni (loppuu 16:30)
17:15-18:15 WOD On Ramp WOD Open Gym/

Soutuspinni

WOD/

Superkids

18:15-19:15 WOD/

Superkids

WOD/

superkids

On Ramp/Superkids Open Gym/

kuntonyrkkeily/ On Ramp

Open Gym / Ninjat
19:15-20:30 Ninjat Kehonhuolto/
painonnosto/Soutuspinni
WOD/Ninjat Sali yksityiskäytössä

 

  • WOD = ohjattu CrossFit -tunti
  • IisiWOD = Päivän treeni helpotettuna
  • MammaWOD = synnyttäneille äideille joilla on alle 1-vuotias lapsi mukana ja raskaana olevat äidit. Pitää olla kokemusta tangolla tehtävistä erilaisista kyykyistä ja vedoista ja työnnöistä. (Tilanne mammaWODin aloittamisesta vielä auki)
  • Open Gym= oma aloitteinen CrossFit -tunti. Valmentaja paikalla ja tarvittaessa neuvoo.
  • Open Door = salin ovet auki omaa treeniä varten, mutta valmentajaa ei ole paikalla.
  • Voimistelu = Kuperkeikkaa, käsilläseisontaa, ukemeita. Matalan tason kehonpainotunti
  • Superkids = CrossFit -tunti 8-11 vuotiaille
  • Ninjat = CrossFit -tunti 12-14 vuotiaille
  • Kuntonyrkkeily = salin jäsenille ilmainen, muille 10 x kortilla
  • Painonnosto = Painonnostokerhon treenit. Ilmottaudu mukaan crossfittuusula(at)gmail.com 26 eur /kk salin jäsenille, muille 48 Eur / kk

 

Salin vuosiaikataulu seuraa seuraavanlaista sykliä:
– Tammikuun loppiaisesta toukokuuhun asti normaaliaikataululla. Joitakin poikkeusaikatauluja voi olla, kuten hiihtolomaviikko.
– Heinä- ja elokuussa ei ole lasten CrossFit -harjoittelua. Lasten harjoittelu on myös tauolla joulukuun puolesta välistä tammikuun toiselle viikolle.
– Kesäkuussa ja elokuussa on hiukan vähemmän tunteja kuin normaalisti. Heinäkuussa tuntimäärät pienenevät lisää.
– Syyskuusta joulukuun noin 15. päivään asti normaalituntiaikataulut.
– Noin 20. päivä joulukuusta loppiaiseen asti on vähemmän tunteja kuin normaalisti.